Баскетболният ЦСКА е първият финалист в приятелския турнир в Пловдив след

...

ЦСКА сломи Черноморец и се класира на финал в Пловдив

Баскетболният ЦСКА е първият финалист в приятелския шампионат в Пловдив след като победи отбора на Черноморец с 80:75 (21:17, 20:17, 19:21, 20:20) в зала " Сила ".

" Червените " поведоха с 21:17 в края на първата четвърт и задържаха задатъка си до почивката, когато резултатът беше 41:34 в интерес на клуба от София.

Бургазлии изиграха мощна трета четвърт, която завоюваха с 21:19 и след 30 минути понижиха изоставането си на 55:60.

Последва оспорвана четвърта част, в която ЦСКА не позволи поврат и завоюва срещата с 80:75.

Най-резултатен за " алените " бе Кейлъб Уесън с 20 точки, а старши треньорът Росен Барчовски не можеше да разчита на Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов.

За Черноморец Травис Макконико приключи с 31 точки.

Вторият мач от програмата на шампионата за Купа Sesame в Пловдив опълчва тимовете на домакина Академик и Левски, а в неделя (17 септември) предстоят мачът за третото място и финалът в конкуренцията.

Четирите отбора се приготвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже при започване на октомври./ БТА